Vai catar coquinho.

Atveries jaunajam.

Posted in Atmiņa, Pašizaugsme, Smadzenes, Veselība by MartinsWiki on Oktobris 1, 2009

Atveries jaunajam

Sākums

Darīt dažādas atšķirīgas, pat komiskas lietas ir labs veids, kā vingrināt savu prātu un ieraudzīt pasauli, kurā dzīvojam, citādāku. Pat viena stunda aktīvas smadzeņu darbības un jaunas pieredzes gūšana cilvēku var padarīt gudrāku, kreatīvāku, sabiedriskāku un atklāt jaunus domāšanas virzienus. Šeit ir tikai dažas no daudzām aktivitātēm, kuras var stimulēt tavu smadzeņu darbību. Galvenā atslēga ir būt atvērtam jaunai pieredzei un vēlme iemācīties domāt citādāk, apgūt jaunas domāšanas metodes, tikai tad tev izdosies.

Soļi

1.Dažādi nodarbini savas ausis. Pamēģini klausīties citādāku mūziku, tādu, kuru tu parasti neklausītos, piemēram, Classical, J-Rock, Rap, Afroamerican, Industrial, vai citus žanrus. Nav svarīgi tas, lai tev šī mūzika uzreiz iepatiktos/patiktu. Vari klausīties radio staciju, kuru agrāk neklausījies.

2.Attīsti savu redzi dažādos veidos. Aizej uz lētu vai bezmaksas izstādi. Pat, ja tu to neuzskati par pietiekami labu, kvalitatīvu mākslu, tomēr tā var būt redzi attīstoša un liks tev padomāt.

3.Kamēr tu gaidi(rindā pie kases, kafejnīcā, reklāmas pauzē), rēķini, mēģini sīki atcerēties šodienas notikumus. Tu vari, piemēram, iegaumēt skaitļa pi ciparus, atcerēties visus bijušo klasesbiedru vārdus, skaitīt alfabētu no beigām, dublēt skaitļus galvā.

4.Piedalies neparastās aktivitātēs. Palūdz kādam, lai tas tev iemāca nirt, izej pirmās palīdzības kursus, studē lietišķās etiķetes pamatus, svešvalodas vai pat meteoroloģiju – tas viss tev noderēs. Ja tev patīk riteņbraukšana, saplāno jaunu maršrutu vai spontāni dodies ārā no pilsētas. Neaizmirsti paķert kaimiņu līdzi, ja mūzikas atskaņotājs nedarbojas!

5.Skaties tādu žanru filmas, no kurām tu parasti izvairies, piemēram, šausmu filmas, dokumentālās filmas. Bet atceries – esi atvērts visam jaunajam.

6. Risini krustvārdu mīklas vai pievērsies sudoku.

7.Mācies rakstīt vārdus no otra gala. Zināms, ka slavenais Leonardo da Vinči visas savas piezīmes ir veicis tieši šādā veidā, tāpēc tās ir izlasāmas tikai ar spoguļa palīdzību. Vai arī pamēģini rakstīt kājām gaisā. Neviens veids no šiem nav tik sarežģīts, kā no sākuma varētu likties.

8. Brīvdienās uzģērb kaut ko tādu, ko tu nekad nevilktu. Tas varētu būt pat jautri.

9.Noskaties raidījumus, kurus tu uzskati par neskatāmiem un liekiem. Pat, ja tie tev nepatīk, pamēģini 1 vai 2 reizes. Varbūt kādu ziepju operu? Tas tiešām ir jautri! Ja uzskati, ka par daudz laika pavadi pie zilā ekrāna, nedēļu neieslēdz to vispār. Tev būs vairāk laika citām šeit minētajām aktivitātēm. J

10.Uzbūvē robotu vai konstruē.

11.Staigā atmuguriski. Uzmanies no kāpnēm!

12.Pagaršo ko tādu, ko nekad neesi baudījis. Suši? Varžu kājiņas? Trušu mēlītes? Vai esi kādreiz smēķējis ūdenspīpi? Domā, ka tas ir neveselīgi? Kā tu zini, ka tas tā ir? Pārbaudi.

13.Apmeklē baznīcu, reliģiskās biedrības, meditē. Iemācies atpazīt sektas un izvairies no tām. Padomā par to, vai tu vēl joprojām kaut kam tici.

14.Iemācies staigāt uz rokām vai deju soļus.

15.Iemācies virpināt pildspalvu ap pirkstiem vai atrisini Rubika kuba noslēpumu.

16.Stājies pretī savām bailēm!

17.Žonglē. Tas ir labs veids kā trenēt savu prātu, acis un refleksus. Ar trijām bumbiņām pārāk viegli? Mēģini žonglēt ar 4 vai labāk – ar 5. 10? 20? 50? Tev šķiet, tas ir nereāli? Esi atvērts jaunām lietām, izmēģini to.

18. Pamēģini rakstīt ar kreiso roku, ja neesi kreilis(un otrādi). Tas nemaz nav tik grūti, to saku pēc pieredzes. Un kā ar galda tenisu ar otru roku?

19.Pagatavo kaut ko jaunu, piemēram, izcep pats savu maizi vai brūvē alu.

20.Skaļi nosolies katru dienu apgūt ko jaunu. Lai šī afirmācija tevi iedrošina.

21.Esi atvērts citai politiskajai nostājai – ar laiku tu saskatīsi kaut ko kopīgu un patiesu it visā. Ja nē – tu varēsi daudz inteliģentāk cīnīties un strīdēties par savu taisnību šajos jautājumos.

22.Paspēlējies ar magnētiem. Jā, zinu, varbūt tas ir mazliet bērnišķīgi, bet mēs katrs tomēr sirdī esam bērns.

23. Nobloķē kādu no savām maņām. Darot ikdienas darbus, tīrot māju, pamēģini aizvērt ausis, tā, lai tu neko nedzirdētu. Tas ļaus tev uz šīm darbībām paskatīties no cita skatupunkta.

24. Spēlē tādas prāta spēles kā šahs un dambrete. Tā ir dzeja prātam!

25.Mēģini iedomāties sevi cita cilvēka vietā. Kas viņam ir svarīgs? Par ko viņš nav pārliecināts? Vai viņš ir tikpat atvērts jaunajam kā tu?

26.Ceļo. Vai tu zini katru ielu savā pilsētā? Vai esi kādreiz izbraucis tai cauri ar velosipēdu? Un, ja nu tas būtu vienīgais pārvietošanās līdzeklis?

27.Raksti dzeju. Kad jutīsi, ka esi gatavs, piedalies dzejas vakaros vai sarīko to kopā ar saviem tuvākajiem draugiem.

28.Vai tu zini, ko tavs kaimiņš izmet atkritumos? Varbūt šajā smagajā laikā tas ir kas vēl noderīgs? Skan smieklīgi, bet pavēro.

29.Iemācies kontrolēt savus sapņus un tulkot tos.

30.Iemācies spēlēt kādu mūzikas instrumentu.

31.Centies no galvas iemācīties savas mīļākās dziesmas vārdus un dziedi tai līdzi.

32.Padomā,kā tu vari uzlabot lietas sev apkārt(piemēram, kā šķērsot ielu).

33.Vai māki zīmēt mangu? Tev ir vajadzīgs tikai zīmulis, papīra lapa un mazumiņš pacietības.

34.Padomā par mistiskām un eksistenciālām lietām. Kurš bija pirmais – ola vai cālis? Kāpēc Bermudu trijstūrī pazūd cilvēki?

Tulkoja un pārveidoja – Aija M.

P.S. Labs un interesants raksts, kurš liek aizdomāties par dažādām praktiskām dzīves lietām, un it sevišķi, kā kaut ko mainīt.

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: