Vai catar coquinho.

Par Latviju…

Posted in pardomas by MartinsWiki on Septembris 12, 2008

Lai kā gribētos būt Latvijas patriotam, saprotu, ka tam nav jēgas. Valsts vara, un viss pārējais ir vienkārši tik bezcerīgs, ka neko labu nevaru pateikt.

Kāpēc Latvijā nav normāluv skolu? Kāpēc Latvijā nav normālu ārstniecības iestāžu? Kāpec Latvijā nav iespēja kvalitatīvi nodarboties ar sportu ikvienam, pie tam bez maksas? (dažiem idivīdiem ir šādas iespējas)

Visā pasaulē ir grūti, katram pašam par sevi jācīnās, ir valstis, kurās ir daudz daudz sliktāk, tomēr vai mēs esam tik slikti, ka pie mums ir šāda situācija. Karš un privatizācijas, un viss pārējais neko labu no vēstures nenesa, tomēr kāpēc mūsu jaunajai sabiedrībai tiek mācīts kā zagt? Kāpēc tauta tiek nodzirdīta? Ir diezgan daudz paziņas laukos, tomēr neko citu kā skolotāju trūkumu, jauniešu dzerstīšanos utt nedzirdu. Nedzirdu kā cilvēki saprastu savu situāciju un censtos par labāku dzīvi.

Kāpēc daudzi gudrākie cilvēki no Latvijas aizbrauc? Varbūt viņi vēlas dzīvot kā cilvēki? Maksāt nodokļus un saņemt atbilstošu izglītību, medicīnu un visu pārējo? Varbūt viņi nevēlās gaidīt tos 10 vai pat vairāk gadus, kad Latvija būs attīstījusies?

Atzīstu, ka man Latvija patīk, patīk lauki un meži. Tomēr, kāpēc nav patritisms, kāds bija pirmās Latvijas laikā, Latvijas Zelta laikmetā? Manuprāt cilvēku smadzenes ir pārāk izskalotas, Latvijā valda noslāņotība. Valsts nauda tiek šķērdēta pa labi un pa kreisi.
Piedodiet, ja esat valsts patriots un liels optimists, tomēr valstī kaut kas nav.

Mēs tomēr varam arī reizēm lepoties – mums ir lēts alkohols, it īpaši stiprais. Tas laikam ir domāts, lai iedzīvotāji varētu mazināt savu krenķus un bēdas, vismaz kaut kur valsts par mums rūpējās.

Protams ir arī mazliet pozitīvāka lieta, tie kuri mācās un ir gudri, tiem nav problēmu ne ar darbu, ne ar izglītību. Ir iespējas.

Šo rakstu rakstīju, lai izteiktu sašutumu, par to kāda ir Zviedrija salīdzinājumā ar Latviju. Esam tomēr banānu republika.

Advertisements

Viena atbilde

Subscribe to comments with RSS.

  1. egleskoks said, on Septembris 12, 2008 at 4:06 pēcpusdienā

    Daudz būtiskāks par jautājumu “Vai esam banānu republika salīdzinājumā ar Zviedriju?” ir jautājums “Kāpēc vispār pastāv banānu republikas?”
    Banānu republikas ir pēc būtības koloniāli okupētas valstis, kuras kalpu kā kvalificēta darbaspēka un izejvielu avots koloniālai lielvarai, pretī saņemot lētas preces par dārgu cenu. Pie kam okupācijai nav vajadzīgs militārs spēks, pietiek ar ekonomisko dominēšanu un ārvalstu korupcijas apmaksātu valdību, vai graujošu valūtas kursu.
    No šāda viedokļa, Zviedrija, tāpat kā visas pārtikušās Rietumvalstis, ir koloniālisma centri, un pārējā pasaule, varbūt izņemot Ķīnu un Krieviju – banānu republikas, cita vairāk, cita mazāk.
    Pats skumjākais, ka esma noticējuši, ka paši pie tā esam vainīgi. Nevajag sev bērt pelnus uz galvas, jaucot cēloņus ar sekām, nu neesam mēs sliktāki par viņiem, viņiem vienkārši ir lielāka pieredze kolonizācijā un šim nolūkam pieejamie resursi. Citādi vidējais zviedrs dzīvotu tāpat kā mēs. Pirmskara Latvija vienkārši nebija okupēta, mēs barojām tikai savus liekēžus.


Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: