Vai catar coquinho.

10 iemaņas, kuras nepieciešamas, lai sasniegtu panākumus, gandrīz visur.

Posted in Bizness, Disciplīna, Izglītība, Motivācija, Mācības, Pašizaugsme by MartinsWiki on Septembris 1, 2008

Viens no cilvēka mērķiem ir pilnveidoties tā, lai spētu dzīvot veiksmīgu dzīvi. Bet vai ir kādas iemaņas, kuras nepieciešamas gandrīz visur. Protams. Tāpēc veiksmīga cilvēka arsenālā jābūt vismaz 10 pamatīpašībām, lai varētu veiksmīgi virzīties pa dzīvi.

Šajā sarakstā ir 10 pamata iemaņas, kurām pēc būtības, ir jāpalīdz ikvienam. Ir arī daudzas citas īpašības, kuras ir vitāli nepieciešamas, tomēr šīs ir neatņemama panākumu sastāvdaļa.

1. Publiskā runāšana.
Špēja runāt skaidri, pamatoti un spēcīgi auditorijas priekšā, kaut vai tas ir tikai viens cilvēks, ir viena no viss svarīgākajām īpašībām, ko cilvēks var attīstīt. Cilvēki kuri ir efektīvi runātāji ir pašapmierinātāki ar sevi. Ja tu spēj labi runāt, tas nozīmē, ka spēj pārdot gandrīz visu: idejas, priekšmetus, darbus u.c.

2. Rakstītprasme.
Ja labi raksti, tas piedāvā privilēģijas, tāpat kā runāt prasme, tu vari pārdot visu ko vēlies. Labi rakstīt nozīmē savas domas izlikt uz papīra tā, lai tas izskatītos labi, gudri, organizēti, un cilvēkam nebūtu nekādu šaubu pirkt preci.

3. Paškontrole.
Ja veiksme ir atkarīga no efektīvām darbībām, tas ir atkarīgs no spējas koncentrēt sevu uzmanību uz mērķi. Tas palīdz tevi noturēt uz ceļa.

4. Internets.
Mūsdienās nekas nav iedomājams bez interneta. Ne darba sludinājumi, ne tirgošanās, ne paziņu satikšana. Ja labi orientējies internetā un jaunajās tehnoloģijās, tas dod tev priekšrocības.

5. Kritiskā domāšana.
Spēja saprast ,kura informācija ir svarīga un kura ir nevajadzīga, lai izdzīvotu dod lielas priekšrocības. Laba kritiskā domāšana uzreiz tevi atšķir no cilvēku masas jeb bara instinkta.

6. Lēmumu pieņemšana.
Visa dzīve sastāv no vienas vienīgas lēmumu pieņemšanas. Ja tu spēj ātri pieņemt apdomātus lēmumus, tas tev ir liels pluss.

7.Matemātika.
Spēja viegli rēķināt lielus skaitļus attīsta tavu domāšanu un ļauj viegli aprēķināt izdevīgākās situācijas, kuras nepieciešams analizēt datus.

8. Pētniecība.
Tev nav jāzina viss, tomēr spēja izpētīt to, kas tev nepieciešams dos lielas priekšrocības. Tas nozīmē, ka spēja mācīties no interneta, no bibliotekas, pielietot dažādas metodes aptauju un datu analīzei dos priekšrocību darba vietā, vai darbam ko dari.

9. Atpūta.
Bez atpūtas nekādi.CIlvēkam jābūt labā fiziskajā formā un pietiekami modram. Tāpēc nepieciešamas gan brīvdienas gan atvaļinājumi, kuros cilvēks atpūtina savu prātu un ķermeni.

10. Pamata budžeta uzskaite.
Tērēt ar prātu, apzināties cik vari tērēt un cik ieguldīt, cik nopelni un kur vari nopelnīt, dos iespēju pārdomāti tērēt, tā, lai nebūtu bankrots un būtu gan noguldījumi, gan uzkrājumi. Tas ļaus vairāk tērēt lietām kuras ir nepieciešamas, nevis nevajadzīgiem krāmiem.

Vēl ir daudzas citas iemaņas, tomēr spējas mācīties, klausīties un domāt, manuprāt, ir vissvarīgākās.

Advertisements

Viena atbilde

Subscribe to comments with RSS.

  1. […] Avots: vumi.wordpress.com […]


Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: