Vai catar coquinho.

4 idejas, kā sapņus izmantot nomoda labā

Posted in Atpūta, Pašizaugsme, Uncategorized by liiwa on jūnijs 11, 2008

Jo vairāk pievērs sapņiem uzmanību, jo skaidrāka arī nomoda dzīve, sāc saskatīt skaidrību, kas tev var palīdzēt, apzināti attīstot iztēli.

1. Ļauj, lai sapņi pieņem lēmumu prāta vietā.

Kad vakarā liecies uz auss, sapņos pamostas tava emocionālā pieredze kopā ar dienas atlikušo informāciju, kas iegūta nesen. Piemēram, jāpieņem svarīgs lēmums, sadarboties ar konkrētiem cilvēkiem vai ne. Ar prātu tu atceries visas sarunas un argumentus par un pret, bet zemapziņa ir fiksējusi vēl daudz ko citu, ķermeņa valodu, intonāciju u.c. Smadzenes pa nakti apstrādā visu informāciju, un no rīta viss šķiet skaidrāks. Gan sapnis var pateikt atbildi, gan sajūtas pamostoties.

2. Uztver sapņus kā resursus.

Kad miegā paveic kaut ko tādu, par ko jūties lepns, notici šai sajūtai! Viss tavs fizioloģiskais ķermenis un emocijas bijušas tajā iesaistītas, tas nozīmē, ka tā ir reāla tavas dzīves pieredze. Atsauc atmiņā uzvarētāja sajūtu tajās situācijās, kad tev jāpaveic kaut kas nozīmīgs, kas iepriekš iedvesis bailes.

3. Lai ko tu sapņotu pieņem to.

Ļauj, lai sapnis dara savu darbu! Piemēram, esi salauzis kāju un sapņo, ka dejo naktsklubā. Ja sapnis nesaskan ar realitātē iespējamo, tas nenozīmē, ka acumirklī jāapslāpē sapņa nestās pozitīvās emocijas un jāsāk sevi žēlot. Tavai psihei droši vien ir vajadzīgs tāds sapnis, vēlmes, lai kāda būtu tā atbilstība realitātei, ir jāapmierina un nedrīkst slēpt savas vēlmes.

4. Nosapņo citu risinājumu.

Reizēm pēc pamošanās pietiek pagriezties uz otriem sāniem un gulēt tālāk, lai sapnis turpinātos. Bet tai mirklī tu vari sapni pavērst citā virzienā, tātad, kādu vēlies. Tas ir tāpat kā ar fantazēšanu, ja tu iepriekš esi izfantazējis, kāda varētu būt, piemēram, uzstāšanās lielas auditorijas priekšā, iztēle nogludina tev ceļu. To pašu izdara pārveidotie sapņi, kuros gan ir liela apziņas klātbūtne, bet tas nekas, savu darbu tie paveic.

Ja pēc sapņa pārņem impulss kaut ko radīt, uz priekšu! Sapnis tevi var iedrošināt, iespējams pat atklāt kādas radošās spējas, un ir grēks to palaist garām. Ja arī neradīsi šedevru, tu gūsi apstiprinājumu savai varēšanai. Tas, ko radi, var būt saistīts ar sapņoto, bet tikpat labi sapnis varbūt vienkārši atraisījis enerģiju, kuru vērts likt lietā.

Tas viss kopā dzīvei var piešķirt aizraujoša piedzīvojuma garšu.

Advertisements

2 Atbildes

Subscribe to comments with RSS.

  1. vumi said, on jūnijs 12, 2008 at 10:45 priekšpusdienā

    Nice. Visumā labs raksts. =)
    Hm.. nezini, kas jādara lai izsauktu sapņus. Jo piemēram pēdējā laikā guļu tā, ka neko ne redzu, ne dzirdu? 😀

  2. liiwa said, on jūnijs 12, 2008 at 10:04 pēcpusdienā

    Jā, sapņus var izsaukt, bet patiesībā mēs sapņojam katru vakaru, tik nespējam atcerēties tos 😉 (devil) 😛


Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: