Vai catar coquinho.

Pašdisciplīna

Posted in Disciplīna, Pašizaugsme by MartinsWiki on maijs 16, 2008

Cilvēka attīstības iespējas ir ļoti plašas. Bieži vien noliekam dzīves mērķi, tomēr mēs tam netuvojamies. Riņķojam tik apkārt un nekas neiet uz priekšu. Bieži vien arī savus paredzētos darbus darām pēdējā brīdī. Viens iemesls ir nepareiza laika plānošana. Otrs ir disciplīna. Un šajā rakstā par disciplīnu.

Disciplīna ir spēja piespiest sevi darīt lietu vai lietas neatkarīgi no emocionālā stāvokļa. Iedomājies, ko tu varētu panākt, ja piespiestos darīt visas lietas, kuras esi plānojis. Disciplīnas uzlabošana ir ļoti nozīmīga lieta. Tas ir tieši tas pats, kas iet uz trenažieru zāli cilāt svarus, attīstīt savu ķermeni. Jo produktīvāk tu trenējies, jo spēcīgāks kļūsti.

Vai tev ir pietiekama pašdisciplīna?

Lai paveiktu katru lietu ir nepieciešama zināma disciplīnas deva. Piemēram, lai nomestu svaru, nepieciešams trenēties.

Pamatā ir 5 disciplīnas pamat lietas.

1. Piekrišana jeb mērķis

2. Vēlēšanās

3. Smags darbs

4. Čaklums

5. Neatlaidība

Pašdisciplīnai ir tik plašas iespējas, ka to, apvienojot ar laika plānošanu, ir iespējams izmantot tik stipri, kā rezultātā, rodas ļoti stiprs cilvēks. Dzīves, ikdienas, biznesa vai vienkārši ģimenes dzīvē ir ļoti daudzi dažādi darbi, gan lieli, gan mazi, tomēr tie ir darbi, kurus ne vienmēr gribas darīt. Pašdisciplīnas uzlabošana ir diezgan smags, tomēr ilgtermiņā ļoti izdevīgs process. Kaut vai no rītiem nekavēt skolu, vai pildīt mājas darbus, atnākot no skolas, jau ir liels solis sevis pilnveidošanā.

Sāksim ar pašu pamatu.

Pašdisciplīna ir kā muskulis, kuru ir iespējams uztrenēt, un ir iespējams novārdzināt. Dažiem tā jau no paša sākuma ir augstā līmenī, dažiem zemā. Tā kā tas prasa muskuļus, lai izveidotu muskuļotu ķermeni, tā tas prasa arī disciplīnu, lai izveidotu stipru pašdisciplīnu.

Pašdisciplīnai ir ļoti daudz līdzību ar svaru zāli. Sākumā jāņem mazāki svari, lai palielinātu slodzi. Jāizvēlas savi mērķi ko vēlies sasniegt, tiem jābūt pietiekami stipriem, lai nebūtu tā, ka tie ir par viegliem, vai arī par grūtiem jeb neiespējamiem. Ja saproti kā uztrenēt ķermeni, sapratīsi kā izveidot stipru pašdisciplīnu. Principi ir tieši tie paši. Galvenais ievērot augstāk minētos pamatus, izveidot savu stratēģiju un censties. Nevajag aizmirst arī par sevis atalgošanu, jo ja cilvēks nav līdzsvarā, tad kaut ko sasniegt ir ļoti grūti.

Vairums cilvēku neprot pilnvērtīgi izmantot savu laiku, tas ir tāpēc, ka mūsu dzīvē ir pārāk daudz lietas, kas nevis uzlabo mūsu ikdienu, bet gan deģenerē. Disciplīna ir nepieciešama, lai mēs virzītos uz saviem mērķiem, un pilnvērtīgi izmantotu savu laiku.

Tāpēc iesaku apņemties saviem spēkiem piemērotu mērķi, un izturēt to, līdz brīdim, kad tas no mērķa kļūst par ikdienu. Sakārtojot savu prātu, tu sakārto savu dzīvi, tāpēc sakārto savu disciplīnu, lai tavā dzīvē nebūtu kritumu un nebūtu lietas, kuras nesader ar taviem mērķiem.

Tomēr der arī atcerēties, ka cilvēks nav tikai mehānisks monstrs, kas var visu, tā vienmēr bija un būs jūtīga būtne, kas alkst romantiku, mīlestību, atbalstu un atzinīgus vārdus.

http://www.stevepavlina.com/blog/2005/06/self-discipline-acceptance/

Advertisements

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: