Vai catar coquinho.

Trīs iemesli, kāpēc kompānijās mēs apēdam vairāk

Posted in Veselība by liiwa on aprīlis 10, 2008

Pirms došanās uz restorānu sev stingri piekodinam, ka nebūs nekādas knakstīšanās ap saldumiem un uzkodām?! Tad kāpēc tik un tā jūtamies pārēdušis?! Iemesls ir vienkāršs – tu vakariņoji kopā ar draugiem. Trīs iemesli kāpēc kompānijā apēdam vairāk:

  • Jūs sen nēsat tikušies, un jums ir tik daudz, ko pārrunāt.

Džordžijas Valsts universitātes zinātnieki konstatēja, ka, pusdienojot vai vakariņojot kopā ar citiem, cilvēki mēdz apēst par 44 % vairāk, nekā ēdot vienatnē. Sarunās pie galda ti8ek pavadīts daudz ilgāks laiks. Uz tura konsultante no Kalifornijas Mistija Gverona iesaka: “Mēģini neēst automātiski”. “Proti, kad runā vai klausies, labāk noliec dakšiņu un nazi malā.”

  • Citi pasūta kokteiļus un desertu – kā gan atšķirties no kolektīva?!

Saskaņā ar pētījuma datiem, sievietēm ir tieksme atdarināt to sieviešu rīcību, ar kurām viņas sēž pie viena galda. Ieklausies sevī – vai tev tiešām kārojas brulē krēma, vai arī tu grasies to pasūtīt tikai tāpēc, ka tā dara citi? Ja nekārojas, pasūti to, kas satur mazāk kaloriju vai neko.

  • Vairāk stundu restorānos – mazāk stundu sporta zālē.

Šad un tad satiekamies ar draugiem, lai pēc garās dienas relaksētos kādā krodziņā, ir jauki, bet draudzības dēļ nevajadzētu upurēt regulāras sporta nodarbības. “Tu vari sarunāt tikšanos pēc treniņa vai ieplānot to vakarā, kad treniņu nav.” Ja nakādi nespējam saskaņot šos vaļaspriekus, tad dienā, kad gatavojamies izlaist sporta zāles apmeklējumu, dodies vismaz divās 15 minūšu garās pastaigās un atsakies no vienas uzkodas, jo vakarā droši vien iemalkosi kokteili.

Advertisements

Viena atbilde

Subscribe to comments with RSS.

  1. […] Avots: https://vumi.wordpress.com/ […]


Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: