Vai catar coquinho.

Kā izdarīt tā, lai laika pietiktu visam

Posted in Izglītība, Pašizaugsme by vivsne on aprīlis 6, 2008

Man nav laika! Iemācies plānot savu ikdienu un galu galā dzīvi, lai varētu teikt- man pietiek laika visam. Kā saprast savas prioritātes!

Lai kaut ko saplānotu vispirms ir jā zina sev svarīgas lietas. Kā tas notiek?

Vienkārši! Fantazē un uzraksti, kā tu iedomājies savus ideālos rītus, vakarus, brīvdienas, vidi sev apkārt, darbu utt. Šādi izsaki, kuras lietas padara tavu dzīvi apmierinātu un liek justies labi. Taču zini, ka šajā procesā:

1.Būs nepieciešama drosme : jo vienmēr jautājums, vai tas pēc kā tiecies, tiks sasniegts. Garantija nav! Taču, ja nedarīsi, tad gan ir simts procentu garantija, ka neiegūsi neko! Taču bieži jau pats process ir vien tā vērts.

2.Būs jābūt gataviem, ka ne visiem patiks tas, ko dari , un ne visiem tā būs ērti. Taču par tavas personības briedumu liecina tieši, tas, ka nemaz negribi izpatikt visiem cilvēkiem. Izpatikšana visiem ir ceļš uz nekurieni.

3.Jāatceras, ka laika plānošanā neietilpst tikai tu, bet arī tuvie cilvēki tev apkārt, ar kuriem jāatrod ‘’kopsaucējs’’. Bez risinājuma, kurā ņem vērā abu pušu vajadzības, laimīgas dzīves nebūs.

Mācies plānot!

Izdomā, kas tev ir vissvarīgākais un kādas ir tavas prioritātes. Ja nezin tās, tad jānosaka, jo savādāk ejot pretējā virzienā tu attālinies ar vien tālāk no mērķa.

Kad zini savas prioritātes saplāno katru nedēļu ar vadmotīvu ‘’Ko es šonedēļ darīšu sava mērķa sasniegšanai? ‘’ Atskaties sev par paveikto.

Ir būtiski neplānot visu laiku, bet katra dienu divus vai trīs svarīgākās lietas. Tad ir jāpatur prātā, jo lielāku progresiju gribēsi vienā projektā, jo mazāk laika atliks citiem.

Dzīvē sanāk darīt divu veidu lietas- vienas, kur mēs izbaudām procesus, un otras, kur process baudu nesasniedz, bet tomēr vēlamies iegūt rezultātu. Bet vienmēr varam sev uzdot jautājumu vai vēlamies to darīt paši, vai uzdot to darīt kādam citam.

Ko nozīmē frāze ‘’man nav laika’’?

1.’’man nav laika’’ nozīmē- ‘’man ir citas prioritātes’’. Teikt ‘’man nav laika’’ sportot nozīmē, ka izvēlies nesportot.

2.Jebkura žēlošana- arī par to, ka nav laika ir burvīgs veids, kā iegūt citu līdzjūtību un īstenot vēlmi justies novērtē. Varbūt tieši tā tev šobrīd pietrūkst. Atceries, ja ir vēlēšanās būs tūkstošiem iespēju to īstenot, bet ja vēlēšanās nav, atradīsies tūkstošiem attaisnojumi to nedarīt.

Klupšanās akmeņi

1.Mēs bieži dzīvojam automātiski sekojam tam, ko raksta presē un grāmatās kā pareizi būtu jādzīvo visiem cilvēkiem, tāpēc tu izveido dzīvi, kas no ārpuses šķiet veiksmīga un panākumiem pilna, savukārt iekšā iztukšota, jo viss tas nav jums vajadzīgs.

2.Neplāno katru savas dzīves minūti, jo tas ir īsākais ceļš, lai sajuktu. Ļoti bieži notiek negaidītas lietas, kam arī ir nepieciešams veltīt laiku, taču to tu nekad nevari paredzēt.

Tā kā es pati pēdējā laikā nevaru saplānot laiku, izlasot šo rakstu sapratu, ka centīšos vadīties pēc šīm lietām, lai mans laiks kļūtu saplānots.

Advertisements

Viena atbilde

Subscribe to comments with RSS.

  1. chuwak111 said, on aprīlis 9, 2008 at 9:57 pēcpusdienā

    Labs rakst! Un es arī laikam sākšu vadīties pēc ši raksta, varbūt parādīsies vairāk laika šā bloga attīstībā! =]


Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: