Vai catar coquinho.

Personīgais budžets.

Posted in Bizness, Miljons by MartinsWiki on aprīlis 5, 2008
Naudas nozīme mūsdienās ir diezgan ievērojama, neverētu teikt, ka bez naudas nevar iztikt, tomēr, tā ir nepieciešama, lai varētu nopirkt gan pārtiku, gan samaksāt komunālos maksājumus, gan izklaidētos, gan apģērbtos. Kas jāzina, lai veidotu naudas ziņā bagātu dzīvi.

Sāksim ar to, ka vispirms jābūt plānam, lai cik tas jocīgi liktos, jau tagad jāplāno, kad gribi iet pensijā. Izrēķini cik aptuveni tev mēnesī nepieciešams, tas ļaus tev sastādīt plānu, pēc kura vadīties visās dzīves situācijās. Sasniegt bagātnieka vai arī turīga cilvēka statusu nav neiespējami. Latvijā pat, paskatoties uz ielām automašīnas ir labu labās, Eiropā un visā pasaulē ir līdzīgi, tātad tas nav neiespējami kļūt turīgam.

Manuprāt, viens no svarīgākajiem dzīves principiem ir dzīvot pieticīgi, bet ar baudu. Nav nepieciešamas jahtas, dārgas automašīnas, ja tu to nevari atļauties. Ja Latvijā dzīvo cilvēks, kurš braukā ar Hummer markas automašīnu, un uzpildās ar gāzi, jo tā ir ekonomiskāk, jāpadomā vai viņš nav mazliet slims. Ja tu esi attiecīgajā dzīves līmenī, un tava nauda tev pelnu pietiekami lielus ienākumus, tad iespējams vari atļauties ko labāku par pieticīgu, tomēr nevajadzētu aiziet galejībās. Piemēram mans sapnis ir jahta. Lai cik tas nebūtu jocīgi, tas mani vilina, zilas debesis, dzidri zila, gaiša jūra, ir viena no manām alkām. Es uzskatu, ka tā ir neapsverama bauda – ūdens, saule un miers. Tomēr mans mērķis nebija stāstīt par saviem sapņiem, tāpēc galvenā ideja ir mācēt pareizi rīkoties ar savām finansēm. Tas ir pat ļoti svarīgi. Reti kurš cilvēks ir bez sapņiem, kurus var daļēji piepildīt ar naudas palīdzību. Tāpēc mums jāmācās pārvaldīt savas finanses.

 • Nostādi ilgtermiņa finansiālo mērķi, izveido plānu.
 • Automatižet depozītus, tā, lai tu nevarētu depozītu naudu iztērēt.
 • Samaksā savu parādu.
 • Izdomā veidus, kā veikt ieguldījumus, veic prāta spēles pats ar sevi.
 • Gūsti iedvesmu no cilvēkiem, kuri jau sasniegūši zināmu līmeni, toties tērē ar mēru, pieticīgi.

Iespējams apsver domu par sava biznesa uzsākšanu. Būt pašam savam bosam, tas ir viens solis pretim savai finansiālajai brīvībai.

 • Gūsti biznesa izglītību, zināšanas dos lielākas iespējas veiksmīgi darboties naudas lietās.
 • Izvēlies partnerus, kas iedvesmo un palielina tavas spējas.
 • Atrodi, kur meklēt padomu.
 • Uzraksti pieklājīgu biznesa plānu.
 • Krāj naudu, nepaļaujies uz savu kredīt karti.
 • Nekad uzreiz nepamet savu dienas darbu.
 • Attīsti sevis disciplīnu, bez tās bizness nav iedomājams.

Ja domāsi par saviem ienākumiem, sabalansēsi tos, veidosi ienākumus lielākus par izdevumiem, tu neiekļūsi žurku skrējienā. Žurku skrējiens ir pozīcija, kad tu tērē tikpat cik saņem (sīkāk R. Kijosaki grāmatā Bagātais tēties, nabagais tētis). Strādāt 50 h nedēļā, saņemt mazu algu, līdz ar to arī pensiju, manuprāt nav tas pats labākais variants.

Tāpēc izrēķini cik daudz naudas tev nepieciešams, lai dzīvotu. Tas palīdzēs saprast ko varam atļauties, ko nē. Parasti noguldījumiem jāiet ap 1/3 no algas
1/3 maksājumiem (vai mazāk) un pārējais sev (izglītībai, treniņiem, kultūrai, baudai)
Saproti, kas tev nepieciešams, lai dzīvotu.

Mājaslapā, no kuras tulkoju daļu teksta, ir turpinājums par gatavošanos pensijai, izveidojot sev kontu, tu no tā varēsi aizņemties. Galvenais ir domāt un mēģināt darīt. Tāpēc ceru, ka kāds sastādija savu vertības līkni, aprēķināja, un nolika mērķi, kuru vēlas sasniegt finansiālajā jomā.

http://articles.moneycentral.msn.com/RetirementandWills/EscapeTheRatRace/Your5MinuteGuideToQuittingTheRatRace.aspx

Advertisements

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: