Vai catar coquinho.

Grafoloģija jeb rokraksta analīze

Posted in Pašizaugsme by liiwa on aprīlis 5, 2008

Grafoloģija nav rokraksta ekspertīze, kas nosaka rakstītāja personību. Grafoloģija ļauj uzzināt rakstura iezīmes, bet tā nevar noteikt ne vecumu, ne dzimumu, ne ādas krāsu, reliģisko piederību, ne arī to, vai rakstītājs ir kreilis.

Grafoloģija jeb rokraksta analīzemetode, kas ļauj noteikt personības iezīmes pēc rakstītāja rokraksta.

Cilvēks ar roku gluži kā kardiogrammu zīmē savu personību, savu raksturu. Apzināti izmainot dažus vilcienus. Raksturu var mainīt, to sauc par grafoterapiju. Pietiekami ilgi apzināti zīmējot savādāku kādu burtu, mainās atbilstošā rakstura iezīme. Sevis izzināšana, pilnveidošana ir viens rokraksta analīzes pielietojums. Rokrakstā parādās viss, pat tās iezīmes, kuras mēs reizēm nepavisam negribam sevī atrast, neticam, ka tās tur ir. Grafoloģijas tipiskākais pielietojums bez cilvēka personības noskaidrošanas ir, vai cilvēks var gūt panākumus attiecīgajā darbā.

Analīze sākas ar burtu slīpuma noteikšanu. Slīpums pa kreisi norāta uz intravertumu, pa labi – uz ekstravertumu. Burts ir devis instrumentu, ar ko izmērīt smalkākas emocionālās atsaucības gradācijas.

Tiek arī paraksts analizēts. Tas rāda, kā cilvēks vēlas, lai viņu redz citi. Jo nesalasāmāks tas ir, jo mazāk cilvēks vēlas ļaut par sevi zināt citiem. Banku darbiniekiem un citiem, kuri dienā parakstās ļoti bieži, parasti ir tādi īsi paraksti. No vienas puses tas ir praktiski, no otras šāds pieradums rada noslēgtību.

Ko var pateikt par cilvēku pēc viņa rokraksta?

Rokraksts atklāj simtiem personības un rakstura elementu. Tie ietver ieskatu zemapziņā, emocionālo atvērtību, intelektu, enerģiju, bailes, motivāciju, iztēli, integritāti, noslieces un pat seksuālās dziņas un uzticamību. Pavisam var izšķirt vairāk kā 100 atsevišķas iezīmes un neierobežotu daudzumu to kombināciju.

Kā rokraksts atklāj personību?

Rokraksts bieži tiek saukts par “smadzeņu rakstu”. Neirologi ir atklājuši neiro-muskulāras kustības tendences, kas saistītas ar specifiskām, novērojamām personības iezīmēm. Katra iezīme smadzenēs veido noteiktu neiroloģisku struktūru. šīs struktūras izsauc unikālas neiro-muskulāras kustības, kas ir vienādas visiem cilvēkiem ar konkrēto personības iezīmi. Rakstot šīs sīkās kustības notiek neapzināti. Katra pierakstītā kustība jeb vilciens atklāj specifisku personības iezīmi. Rokraksta analītiķi identificē šos vilcienus rakstītajā tekstā un apraksta atbilstošo personības iezīmi. Rokraksts ir kā ķermeņa valoda.

Cik precīza ir rokraksta analīze?

Analīze ir tieši tik akurāta, cik analizētājs ir talantīgs. Vairākums profesionāļu pretendē uz 85-95% precizitāti. Salīdzinot ar citiem personības novērtēšanas rīkiem un testiem rokraksta analīze reizēm ir daudz precīzāka un atklāj vairāk. Atbildot un psiholoģiskiem jautājumiem, cilvēks var apzināti vai neapzināti teikt to, ko viņš domā, ko vajadzētu atbildēt, nevis dod godīgu atbildi.

Grafoloģija ir instruments, kas palīdz pieņemt lēmumus par cilvēku, vai tas būtu nākamais dzīvesdraugs, darba kolēģis, darba devējs vai aizņēmuma prasītājs. Tāpat rokraksta analīze var būt laba izklaide kādā pasākumā. Katrs taču zina, ka vienīgais, kas cilvēku interesē par visu visvairāk – tas ir viņš pats!

Advertisements

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: