Vai catar coquinho.

Darāmo darbu saraksts.

Posted in Disciplīna, Motivācija, Pašizaugsme by MartinsWiki on marts 30, 2008

Laika plānošana, kā jau minēju, ir ļoti svarīga. Tāpēc, viens no veidiem, kā plānots savu laiku ir darāmo darbu saraksts. Pricipā šis ir ļoti vienkāršs veids, kā plānot savu laiku, bet problēmas rodas ar saraksta ievērošanu. Tāpēc daži ieteikumi, kā veidot labu darāmo darbu sarakstu.

Darāmo darbu saraksts (To-Do Lists) ir ļoti izplatīts veids, kā veidot savu dienas plānu. Protams, šis ir tikai pats sākums, jo pēc tam, tiek plānots laiks ar atpūtas brīžiem un tamlīdzīgi. Šis saraksts palīdz koncentrēties uz lietām, kas ir svarīgas. Ja nav saraksta, mēs varam daudz ko aizmirst, mēs neekonomējam savu laiku, daram lietas, kuras nav tik svarīagas.
Daži ieteikumi, kā veidot darāmo darbu sarakstu. Šeit atrodams paraugs, kā vajadzētu veidot darāmo lietu sarakstu. Vispirms jāuzraksta visi darbi kreisajā pusē. Katrs savā ailītē. Kad darbi sarakstīti, jāsašķiro darbi pēc svarīguma. Svarīgākos atzīmēt ar A, bet mazsvarīgus ar F. Kad saraksts sastādīts, jāizskrien cauri sarakstam, jāparliecinās vai nav pārāk daudz A darbu, jo tie ir ļoti svarīgi, kurus jādara nekavējoties. Kad A darbi padarīti, jāķeras pie pārējiem darbiem.
Dažādi cilvēki lieto dažādas metodes. Manuprāt šis ir labs veids, kā sākt plānot savu dienu, pietiek izniekot laiku. Saraksti visus darbus, neaizmirsti ka dienā jāuzraksta vismaz viens bloga ieraksts.

Plusi šādai metodei:
Tu neiznieko laiku nevajadzīgi darot mazsvarīgus darbus.
Atceries visas lietas, kas tev jādara.
Nestreso, jo nav liels skaits mazsvarīgu darbu.
Kļūsti disciplinēts.

Sarakstu veidošana palīdzēs gan mācībās, gan biznesā, gan ikdienas dzīvē. Padomājiet par tiem, iespējams arī tu iznieko daudz laika, jo dari mazāksvarīgas lietas pirms svarīgajām, un svarīgās veic pēdējā brīdī. Vai tev tas nav apnicis? Es uzskatu, ka sarakstu veidot nav grūti. Tomēr sarežģītāk ir to ievērot, jo nepieciešama diezgan liela disciplīna.
Vēl piebildīšu ka internetā atrodams diezgan liels skaits To Do List programmu. (tās vēl sauc par GTD). Pats lietoju tudomo, ja godīgi, tad nevaru kaut kā pierast, tā kā nav portatīvā datora, tad bieži pie saraksta netieku. Tāpēc laikam atrgriezīšos pie blociņa metodes. P.S. iespējams ka varētu izmantot arī mobīlā telefona kalendāru.

Advertisements

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: