Vai catar coquinho.

Zinātnes jaunākie atklājumi – Kā uzlabot savu smadzeņu darbību

Posted in Izglītība, Miljons, Mācības, Pašizaugsme, Smadzenes by MartinsWiki on marts 26, 2008

Guardian 2007. gada decembrī ziņo: Aukstā gaļa un šokalāde uzlabos Tavas smadzenes…. un seks arī ir vēlāms, pēc jaunākās grāmatas materiāliem.

Aizmirstiet Sudoku, krustvārdu mīklas un datorspēles. Ja Jūs patiešām vēlaties uzlabot savu smadzeņu darbību , tad ēdiet tumšo šokalādi, nodarbojieties ar seksu un sekojiet Skandinavu iemēram brokastīs ēst aukstu gaļu.

Pieaugošais cilvēku skaits, kuri mēģina nostiprināt savas mentālās spējas, trenējot smadzenes, vajadzētu: atteikties no zālītes pīpēšanas, neskatīties ziepju operas, neuzturēties vienā kompānijā ar cilvēkiem, kuri patstāvīgi sūdzas un nedzīties nepielietot dietas, kurās propagandē nelietot taukus! Tas viss pēc jaunās grāmatas par smadzeņu fitnesu!

Daudzi ieteikumi ir kā trenēt smadzenes ir pārsteidzoši, kā piemēram: kutināt zīdaini, šmaukties skolā, lasīt skaļi un studēt universitātē biznesu. Līdzāutori Terry Horne un Simon Wootton saka, ka viņu ieteikumi ir balstīti uz pēdiem un jaunākajiem zinātnes atklājumiem, ko ir veikuši vadošie eksperti no visas pasaules.

Četras dekādes mēs domājām, ka kognitīvās spējas mūsu smadzenēs ir ģenētiski noteiktas, bet tagad tas ir noskaidrots, ka tas tomēr ir atkarīgs no mūsu dzīves stila! Tātad viss ir mūsu pašu rokās! Tas ko mēs ēdam un dzeram, kā mēs mācamies skolā un kāds ir mūsu biežākais noskaņojums, saka Horne, uzņēmējdarbības lektors University of Central Lancaster un autoritate par domāšanu un mācīšanos.

“Cilvēki var izvēlēties savu dzīvesveidu un vairs nav tas uzskats, ka līdz 17 gadiem veidojas mūsu kognitīvās spējas, tās vēl vairāk ietekmē mūsu pieaugušā cilvēka izdarītā izvēle par savu dzīvesveidu, kurš visstiešākā veidā ir saistīts ar cilvēka kognitīvajām spējām.”

Seksa laikā smadzenēs izdalās septiņas dažādas ķīmiskās vielas, no kurām četras uzlabo smadzeņu darbību. Izdaloties “uzticēšanās” hormonam oxytocin, piemēram, paaugstina domāšanu, kas ļauj rast jaunus vai neparastus risinājumus.

Tumšā šokalāde, kurā ir magnijs un antioksidants flavonols, kurš uzlabo daudzas lietas, sākot no skābekļa piegādes smadzenēm līdz pat insulta riska samazināšanai.

Grāmata rekomendē, ka laimes meklēšanas vietā cilvēkam būtu jātiecas pēc svētlaimes, kas sevī ietver: ķermeniskas baudas, smieklus, iesaistīšanos, apmierinātību un seksu, viss, kas veicina smadzeņu darbību.

Recepte asam prātam?

Blēdīties

Bērniem nevajadzētu vieniem pašiem risināt mājas darbus, labāk to darīt ar vecākiem kopā vai tos risināt kopā ar citiem bērniem.

Ēst pareizu pārtiku

Ēd olas, zivis vai aukstu gaļu brokastīs. Izvēlies proteīniem bagātu pārtiku pusdienās – treknas zivis ar tumši zaļiem dārzeņiem.

Izvairies no maizes, makaroniem un picām, dzer tēju, ideāli zaļo vai augu tēju, kafijai nē! No našķiem – rieksti, cepumiem un citām saldām lietām nē! Ideāli ēst ir ogļhidrātu ēdienus tikai vakarā. Atsakies no kofeīna, alkohola un sarkanās gaļas.

Runā skaļi

Vecā skola, kur skolēni skaļi klases priekšā lasā grāmatu palīdz viņu smadzenēm, jo tiek iesaistīta atkārtošana, dzirdēt un pašam lasīt līdzi! Pieaugušie var uzlabot savu smadzeņud arbību skaļi skaitot līdz 99 pa trīs cik vien ātri vien var!

How to get your brain up to speed
Guardian Unlimited – UK
If you really want to train your brain, then eat dark chocolate, have plenty of sex and follow the Scandinavian example of having cold meat for breakfast.
Advertisements

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: