Vai catar coquinho.

Vai iespējams mācīties pašmācības ceļā un kā to vieglāk izdarīt?

Posted in Izglītība, Motivācija, Mācības, Pašizaugsme by vivsne on marts 22, 2008

Tā kā mūsdienu izglītības sistēma nav tik augstā līmenī kā vajadzētu.Un izglītības sistēma nerunā par katra skolnieka individuālo sniegumu un spējām, bet gan par vispieņemtajām normām. Tomēr mūsu izglītības sistēmā bieži trūkst pedagogu ,esam paši spiesti mācīties individuāli ,vai iet mācīties papildus stundas, lai apgūtu vajadzīgo vielu un nokārtotu eksāmenus.

Bieži skolēni nolemj mācīties pašmācības ceļā dažādas valodas, tomēr visbiežāk šī apņemšanās beidzas pēc pāris nedēļām ,vai pat vēl ātrāk un tu neko neesi ieguvis. Tikai izniekojis savu laiku. Ir vajadzīga spēcīga apņemšanās un nelokāma nostāja. Jo bieži nolemtā valoda, ko mācīsies neiznāk, jo pietrūkst gribasspēks.

Vajag nospraust mērķus un noticēt sev. Galvenais priekšnoteikums ir izmantot emociju spēku, jo jebkuras pozitīvas emocijas aktivizē mūsu spēju mācīties. Otru metodi varētu nosaukt par “jauno vārdu iekļaušanu savā pieredzē”. Šeit būtu ieteicams biežāk izmantot jaunos vārdus dažādās situācijās. Trešajā apmācību veidā vissvarīgākais ir noticēt savām spējām. Ja nepārstāj nomocīt pārliecība, ka iemācīties valodas nav lemts, jācenšas saprast, no kurienes šādi uzskati radušies, un jāmēģina atdalīt atsevišķas neveiksmes no savas kompetences un dotumiem vispār. Ceturtā mācību formula skan “iemācīties uz visiem laikiem”, un tas nozīmē – jāprot savā apziņā izveidot ātri atjaunojamu zaudēto iemaņu attēlu. Kā piektais apguves veids jāmin tomēr noteicošais paņēmiens, mācoties valodu, ir “atcerēties mērķi”, tāpēc ,ka jebkurš pasākums nav iespējams bez motivācijas. Dažreiz liekas, ka svešvalodas mācīšanās nav iedomājama bez stundām ilgas, apnicīgas iekalšanas apzinātās mācīšanās stratēģija, kurā valodu mācās praksē.

Tomēr daudzi uzskata, ka pašmācība var būt tikai kā palīglīdzeklis.

Personiskā ieinteresētība Ļoti svarīgi svešvalodas mācīšanās procesā ir paša cilvēka ieskati un pārliecība par savu rīcību. Bez intereses par valodu, kuru mācās, neviens nemēdz sasniegt labus rezultātus.

Kas noder, mācoties svešvalodu:
· Interesējošu filmu, televīzijas pārraižu un ziņu raidījumu skatīšanās svešvalodā.
· Grāmatu, kas pauž individuāli nozīmīgus principus, lasīšana svešvalodā,
· Sazināšanās ar cilvēkiem vēlamajā valodā.
· Dažādu tekstu, kas atklāj personīgo pieredzi, atstāstīšana.
· Praktizēšanās attiecīgajā valodā pamatnodarbošanās pārtraukumu laikā.
· Jaunu vārdu atkārtošana, atrodoties sabiedriskajā transportā vai stāvot rindā.
· Runāšana izvēlētajā svešvalodā pašam ar sevi.
· Ikdienā lietojamu priekšmetu aplīmēšana ar to nosaukumiem svešvalodā palīdz iegaumēt jaunus vārdus.

Es uzskatu, ja cilvēkam ir vēlēšanās un mērķis viņš var pats izglītoties pašmācības ceļā. Vajag tikai atrast tam motivāciju un pareizo mācīšanās tehniku.

Advertisements

3 Atbildes

Subscribe to comments with RSS.

  1. vumi said, on marts 22, 2008 at 7:14 pēcpusdienā

    Man tāds jautājums. Vai vari ieteikt valodu, kuru ir visvieglāk iemācīties, cik zinu čehu, somu, igauņu valodas ir visgrūtākās, bet kuras ir visvieglākās? Un cik ilgā laikā, ja ir atrasta pareizā mācīšanās tehnika, var iemācīties valodu, sarunuvalodas līmenī? 🙂

  2. chiiba said, on marts 23, 2008 at 6:03 pēcpusdienā

    zviedru 🙂

  3. vivsne said, on marts 23, 2008 at 10:07 pēcpusdienā

    Manuprāt tev nav vērts mācīties valodu, kura tev nebūs vajadzīga vei noderīga tālākajā dzīve.Domāju, ka arī franču valoda nav grūti iemācīties pašmācības ceļā vai, piemēram, spānu valodu,tikai vajag zināt kā pareizi jāizrunā dažādi vārdi, jo savādāk nebūs nekāda jēga no iemācīšanas ja nezināsi kā runāt pareizi. 😉


Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: