Vai catar coquinho.

Reklāma māksla vai blēdība?

Posted in Bizness by vivsne on marts 20, 2008

    Bieži skatoties reklāmas masu mēdijos mēs pat neiedomājamies, ka tās manipulē ar mums visdažādākajos veidos.

Jau 1956.gadā kādā Ņūdžersijas štatā kinoteātrī caurmēra amerikāņi skatījās caurmērā filmiņu un…pēkšņi sajuta parasto uzkošanās kāri krietni pārsteidzošu vēlmi līdz ausīm ierakties popkornā un virsū uzdzert milzīgus daudzumus kokakolas. Viņi nezināja, ka katru piekto sekundi filmas  kadru starpā vienu trīstūkstošo sekundes daļu parādās uzraksti Dzeriet kokakolu un izsalkuši ēdiet popkornu. Šo dienu var saukt par zemapziņas vērsto signāla izmantošanu sākumu reklāmā. Vēl joprojām ir daudz cilvēki, kuri nezin, ka reklāma ir vislielākais manipulators. Lai, cik mums gribētos bieži izvairīties no reklāmām, tas ir praktiski neiespējami, bet mēs varam samazināt to skatīšanos un ietekmi uz mums.

Advertisements

2 Atbildes

Subscribe to comments with RSS.

  1. vumi said, on marts 20, 2008 at 12:50 pēcpusdienā

    Kādā veidā mēs varam samazīnāt to ietekmi? Piemēram skatos savu iemīļoto seriālu. Ko man darīt, kad ir reklāma? Un par reklāmām, ļoti nepatīk ja filma ir klusa, bet reklāma nežēlīgi skaļa. Ā un vēl kas, visvairāk reklāmas piesaista mazus bērnus. Ir zināmi daži mazie, kuri skatas tikai reklāmas, filma liekas neinteresanta, toties reklāmas viņus piesaista.

  2. vivsne said, on marts 20, 2008 at 1:01 pēcpusdienā

    Nu, piemēram skatoties savu iemīļoto seriālu tu vari parslēgt citu televīzijas programu un iegūt citu informāciju, kas ir noderīgāka par reklāmām. Jā, tās arī ir reklāmas manipulācija, kad viņas ir ļoti skaļas. Ne tikai mazi bērni ietekmējas no reklāmām ari cilvēki pēc gadiem 40 daudz lielāku nozīmi pievērš reklāmām un domā, ka piedāvāta prece ir izdevīga. Bet, lai gan īstenība tā nemaz nav.


Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: