Vai catar coquinho.

Minimālisms

Posted in Bizness, Disciplīna, Izglītība, Motivācija, Pašizaugsme by MartinsWiki on marts 19, 2008

Kas nepieciešams, lai savu darbu darītu efektīvi un organizēti? Nepieciešami atgādinājumi, mazas lapiņas, blociņi ar piezīmēm, dažādas lapas pie sienas? Nē nepavisam. Pats galvenais, ir minimālisms. Nevajag liekas lietas, kas novērš uzmanību. Tas rada tikai haosu, stresu no tā, ka nevar kaut ko atrast, un meklējot paiet arī laiks. Ko darīt? Manuprāt galvenais ir atbrīvoties no papīriem, no blociņiem, no plakātiem. Tie tikai aizņem mūsu dārgo vietu un dzīves telpu. Nav jēga kaut ko krāt, kas ir atrodams internetā, nav jēga no tā visa. Tas krāj tikai putekļus.

Tikai nepieciešamo. Vienmēr atcerēties, ka uz galda jāievēro kārtība, un nav jēga no papīra lapiņām utt. To visu var ierakstīt datorā, kur meklēšanas iekārtā to visu var atrast. Tas prasa dažas sekundes.

Principā visu informāciju, kas nepieciešama var atrast internetā vai arī grāmatās. Nav jēga turēt daudzas grāmatas, kuras neizmanto bieži. Piemēram romānus, daiļliteratūru. Vieglāk paņemt no bibliotekas (mīnuss, ka tiek patērēts laiks ejot uz biblioteku) (pluss ekonomētā vieta, ekonomēta nauda).

Un no savas pieredzes, no visa atbrīvoties sākumā nav iespējams. Sākumā izkrāmēju vienu skapi, tad visu nokrāmēju, nevajadzīgo izmetu, bet mēs esam ļoti emocionāli uz vecām, mīļām mantiņām, ar kurām mums saistās senas atmiņas. Manuprāt, no šīm lietām atbrīvoties ir visgrūtāk. Mēs bez viņām varam iztikt. Tas nav nepieciešams, lai mēs izdzīvotu.

Oriģinālais raksts http://unclutterer.com/2008/03/12/creating-a-minimalist-workspace/

Advertisements

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: